CAPPADOCIA - INSTAGRAM WORTHY PLACES

15.07.2019

Cappadocia je jedno z tých miest, ktoré ti dokážu zaplaviť Instagram. Každý, kto tam bol pridal aspoň 4 fotky, lebo na každom rohu je nádherné miesto, ktoré treba zvečniť. Ale nachádzajú sa tu klasiky, ktoré nesmieš vynechať, ak si chceš doplniť svoju zbierku.


1. Let balónom

Jedno z najväčších lákadiel Cappadocie sú práve stovky balónov, ktoré spolu skoro každé ráno vyletia a zaplnia celú oblohu.

Let balónom si treba dohodnúť dopredu a tiež sa môže stať, že práve v ten deň balóny lietať nebudú... samozrejme, Instagram nie je realita, takže nakoniec len vidíme tú krásnu fotku z balóna ale nie to všetko za tým... ale presne o tom bude ďalší článok.

2. Göreme Open Air Museum

Krásne múzeum ktoré sa nachádza len pár km od centra Göreme, plné skalných jaskýň a nádherných výhľadov.

Čo sa týka skál, tak určite som viac ocenila veľmi podobné open air museum, ktoré vyzeralo podobne ale o niečo viac sa dalo povymýšlať rôzne pózy.

3. Paşabagi Open Air Museum

Presne toto múzeum sme si nechali na posledný deň a som veľmi rada, že sme ho nevynechali. Nádherné skaly ktoré prezývajú Fairy Chimneys, som obdivovala hodnú chvíľu a nechápala ako je možné že ich gravitácia nezhodila.

V tomto open air múzeu vznikli úžasné fotky, z ktorých mám veľkú radosť. Rôzne diery, výklenky či už len tá majestátnosť obrovských skalných kopcov, ktoré pritom pôsobia mäkko a jemne.

4. Galerie Ikman

Obchodík s kobercami v centre Göreme je asi najfotogenickejšie miesto v Cappadocii. K tomuto miestu sa spája tiež veľa zážitkov o ktoré sa podelím už v ďalšom článku. Koberce boli všade, po stenách, na zemi či poukladané na seba od zeme až do výšky metra.

Tento obchodík skrýva aj jednu vnútornú terasu, kde vznikajú tie najznámejšie fotky. My sme ich za pár minút urobili asi milión a nakoniec sme vyšli aj do druhej časti, kde sú umiestnené nádherne farebné turecké lampy.

Výsledok stojí za to, veď posúď sám.

5. Uličky, hotely, jednoducho všade...

Krásne fotky vznikajú aj na úplne neočakavaných miestach, v Cappadocii ti stačí prejsť sa po meste a nájdeš minimálne 5 krásnych miest na fotku. Každý jeden hotel je nádherne zariadený do tureckého štýlu a tak máš možnosť fotiť aj keď nevýjdeš ani von.

Jednoducho povedané, len kráčaj, obzeraj, kochaj sa a určite nájdeš to dokonalé miesto.

Ak máš akékoľvek otázky, čo sa týka Cappadocie, stačí napísať dole do komentára alebo priamo mne do správy na Instagrame, nájdeš ma ako @papcifusek

Instagram: @papcifusek            mail: papcifusek@gmail.com
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky